Profile Avatar
sabzmoshaver
*******
*******, ******* *******
*******
******* ******* *******

ثبت نام دانشگاه پیام نور

ثبت نام دانشگاه پیام نور چند سالی هست که بصورت بدون آزمون انجام می گیرد و در واقع هیچ آزمونی برای ورود به داوطلبان به این دانشگاه برگزار نمی گردد. با توجه به اینکه پذیرش در دانشگاه پیام نور نسبت به سایر دانشگاه ها آسان تر بوده و همچنین شهریه دانشگاه پیام نور نسبت به سار موسسات و دانشگاه های کشور پایین تر می باشد داوطلبان زیادی علاقه مند به ادامه تحصیل در این دانشگاه می باشند.

توجه داشته باشید که ثبت نام بدون آزمون پیام نور مربوط به دوره کارشناسی پیوسته می باشد و در سایر مقاطع این دانشگاه پذیرش بر اساس آزمون سراسری می باشد. همچنین لازم به ذکر می باشد که این دانشگاه در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته پذیرش ندارد.

داوطلبانی که تمایل به شرکت در دوره های بدون کنکور دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی را دارند باید دارای مدرک پیش دانشگاهی بوده و یا مدرک کاردانی داشته باشند تا معادل مدرک پیش دانشگاهی در نظر گرفته شود. در پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور ملاک قبولی ، معدل کل مدرک پایه داوطلبان می باشد و در واقع داوطلبی که معدل بالایی داشته باشد شانس قبولی بیشتری برای پذیرش در دانشگاه پیام نور دارد.

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی دانشگاه پیام نور به سایت sabzmoshaver.com مراجعه نمایید.

تقریبا همه رشته های پرطرفدار در گروه های آزمایشی پنج گانه (فنی مهندسی ، علوم تجربی ، انسانی ، هنر و زبان) بصورت بدون کنکور در دانشگاه پیام نور ارائه میشود و داوطلبان میتوانند در رشته مورد علاقه خود براحتی قبول شده و ادامه تحصیل دهند.

ثبت نام بدون کنکور فراگیر پیام نور دو مرتبه در سال و در دو ترم تحصیلی نیمسال اول (ورودی مهر) و نیمسال دوم (ورودی بهمن) انجام می گیرد. ثبت نام ورودی مهر دانشگاه پیام نور همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری یعنی در مرداد ماه شروع می گردد و ثبت نام ورودی بهمن پیام نور از نیمه دوم آبان ماه شروع می گردد. داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیمسال اول میتوانند با مراجعه به سایت سامانه سنجش به نشای اینترنتی sanjesh.org نسبت به دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه پیام نور و ثبت نام اقدام نمایند، ولی ثبت نام نیمسال دوم دانشگاه پیام نور متفاوت تر بوده و بصورت اینترنتی نمی باشد، بدین صورت که داوطلبان پس از انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور رشته های دانشگاه پیام نور و مشخص شدن رشته ها  داشگاه ها ، با در دست داشتن مدارک مشخص شده باید بصورت حضوری به دانشگاه های ارائه دهنده رشته مورد علاقه خود مراجعه نموده و ثبت نام خود را انجام دهند.

برای ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور به لینک داده شده مراجعه نمایید.

در رابطه با شهریه دانشگاه پیام نور هم ذکر این نکته لازم است که با توجه به انیکه رشته های بدون آزمون پیام نور در گروه های آزمایشی پنج گانه ارائه می شود ، شهریه رشته های در گروه های مختلف متفاوت می باشد. شهریه در دانشگاه پیام نور به دو صورت ثابت و متفیر دریافت می شود و در مجموع شهریه رشته های این دانشگاه بین 600 هزار تا 800 هزار می باشد.


My Messages

FromSubjectDateStatus
First Page Previous Page
1
Next Page Last Page
Page size:
select
 0 items in 1 pages
No records to display.